Quest je medicína lesa, člověka a Boha v jednom

Sedím v lese, v kruhu s dalšími třemi ženami, které uslyšely volání a rozhodly se v červenci vydat se mnou na Mini-visionquest. Je to přesně měsíc po jejich miniquestu, společně jsme se setkaly na místě, ze kterého jsem je vyprovázela na jejich sólo. Sedíme v kruhu a v jednu chvíli cítím v těle tu důležitou věc – jak obrovsky mě, a všechny okolo tenhle přechodový rituál přesahuje. Jakou sílu, moudrost, laskavost a potenciál nám přináší do života, když mu to dovolíme. Se slzami na krajíčku a vděčností v srdci děkuju životu, že mně přivedl na židli průvodce vision-questem.


Ptáte se, co to vlastně je.. Je těch pár dní v lese opravdu tak převratných?


Quest není další seminář. Quest je proces, který začíná momentem, kdy se něco uvnitř Vás rozezní, a vy zareagujete na volání. U někoho je to moment přihlášení, u někoho ta chvíle, kdy slyší jiného vizionáře vyprávět jeho příběh o bytí na questu. Mě chytl za srdce film o přechodovém rituálu pro teenagery v USA. Je to silné a jasné volání – vlastně bych řekla, že quest si spíš než vy jeho, vybírá vás.
A pak se pozvolna rozjíždí vlak – pro někoho je cesta jasná, hladká a bez zastávek a zpoždění. Někdo musí před pobytem v lese překonat pár překážek. Někdy jsou nepřekonatelné. I to je součást questu.
Quest je čas bytí v přírodě, s přírodou, čas, kdy vnímáte, že VY JSTE PŘÍRODA – že jako člověk jste její neoddělitelnou součástí. Quest je příležitost, setkat se sebou, s tou částí sebe sama, na kterou jste možná už zapomněli. Quest je čas, kdy opouštíte „dělání“ a jenom „jste“. Když se dostanete do lesa, čeká Vás příprava na sólo pobyt – to je ta část questu, kdy strávíte nějaký čas o samotě v přírodě, bez jídla, bez technologií, bez pohodlí moderní společnosti. Odevzdáte se do rukou matky přírody, ztišíte všechny zvuky a zvyky Vašeho života, abyste mohli slyšet svůj hlas. Za nějaký čas se vrátíte mezi skupinu dalších visionářů – abyste sdíleli příběh svého bytí. Příběh, který obsahuje požehnání Velkého Mystéria a mnoho darů pro Váš budoucí život.


Vracíte se domů, mezi své blízké a pomalu se rozhlížíte novým pohledem. Někdy je návrat dost těžký – připodobňujeme ho k šestinedělí – to také různé maminky prožívají různě.
Za nějaký čas se opět setkáte s parťáky visionáři, abyste sdíleli další kus své cesty, svoje TEĎ v životě.
A za rok se vrátíte na místo, které Vám poskytlo svou náruč. A ani tady Vaše cesta nekončí…

Quest je ve Vás už navždy. Vaše místo pro sólo je ve Vás už navždy, Vaši parťáci jsou ve Vašem životě už navždy. Váš průvodce je s Vámi navždy propojený.

Quest je medicína lesa, člověka a Boha v jednom.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů