ŽENY SOBĚ

Častokrát, v několika různých rovinách, hlubinách i vrcholech, přemýšlím o tom, jak to my ženy spolu vlastně máme. Jak se to přihodilo, že z láskyplných a podporujících se bytostí, se staly závistivé, pomstychtivé a nepřející mrchy . Kdy přišel ve vývoji společnosti moment, že jsme opustily jedna druhou, zapomněly na sesterství a podporu..?

Nedávno se mi při ženském kruhu přihodila taková zvláštní věc. Když jsem se upřeně dívala do očí několika ženám, uviděla jsem příběhy, které jsme spolu možná v minulosti prožily. Uviděla jsem tam křivdy, bolesti a ublížení. Měla jsem nutkavou potřebu se omluvit za všechna uskalí a utrpení všem ženám, které jsem ve všech svých životech zranila nebo zradila. Prosila jsem za odpuštění. A odpouštěla jsem všem ženám, které kdy zranily mně. Po tomhle mém vnitřním uvědomnění, se mi po duši rozlil klid, mír a jakoby nekonečná láska. A na chvíli jsem ucítila sesterství napříč všemi ženami, sounáležitost, podporu a lásku. Kdybychom to dokázaly, a všechny ženy jedna na druhou nahlížely jako sestry, jak by asi svět vypadal…? Zmizela by konkurence, závist, pomluvy? Místo nich by vzniklo místo pro podporu, přijetí, sounáležitost…? Nevím, ale rozhodla jsem se to zkusit.

Jdu cestou s vizí obnovy zdravých ženských vztahů.


Rozhodla jsem se pro cestu podpory a sounáležitosti.


Rozhodla jsem se, že kdykoliv budu mít potřebu hodnotit jinou ženu, převezmu zodpovědnost za pocit méněcennosti, který vždy stojí za hodnocením druhých.


Rozhodla jsem, že když pocítím osten závisti nebo žárlivosti k jiné ženě z jakéhokoli důvodu, tak budu zkoumat, kde jsou moje rezervy, a co můžu udělat sama pro svoje zlepšení.


Rozhodla jsem se být pravdivá ve všech svých vztazích s ženami, a přiznat svoje pocity beze strachu z reakce.

Rozhodla jsem se nesoudit cestu jiné ženy.


Rozhodla jsem se neradit tam, kde o radu nikdo nestojí.


Moje cesta je tvořit v životě takové projekty, jejichž součástí bude podpora žen, sesterství a sounáležitosti.

A co ty, sestro…?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů