KRUHY PRO DOSPÍVAJÍCÍ DÍVKY A MLADÉ ŽENY

Další termín setkání v kruhu je 6. ledna 2023 v 17h,

na adrese Slovanská 928/8 v Novém Jičíně

Dospívání je intenzivní a zranitelné období. Je to čas plný nadějí, očekávání, emocí a chutí.  Je to velké neznámo, kdy se vydáváme vstříc vlastnímu životu. Na dospívání neexistuje univerzální návod, není jedna jediná správná cesta. Často je čas dospívání bolavý, náročný - zkrátka na jednu lidskou bytost toho může být příliš. Kruh je cesta, kruh je možnost jak nebýt se svým prožíváním sama. Jak se podělit, opřít, inspirovat. 

 

 

Kruh pro dospívající dívky a mladé ženy je místo, kde se můžete zastavit, nadechnout a pravdivě říct, co ve Vás je, co se Vám děje v životě - bez hodnocení, rad a komentářů ostatních. 

 

Kruh je nástroj, který skrze svoje principy vytváří bezpečný prostor, kdy se můžete uvolnit a ponořit se do sebe.

 

Můžete sdílet a nebo mlčet a jen naslouchat sdílením ostatních v kruhu.

 

Délka kruhu - 2 hodiny.

 

Struktura kruhu - přivítání, usazení, meditace dosednutí v těle, sdílení na téma v kruhu.

 

 

Přijít do kruhu je mnoho z lidí výzva. I ve mě kdysi kruhové sdílení spouštělo různé strachy. Můžete jim podlehnout, a nebo to můžete jít nejprve zkusit, a až pak se rozhodnout, jestli jsou pro Vás kruhy to pravé.

Kruh není jen sezení dokola a mluvení. Kruh rozvíjí lidskost, intuici, spojení, rovnováhu a flow. Kruh harmonizuje komunitu a vytváří rovnoprávné a rovnocenné vztahy. Kruh rozvíjí a uspokojuje lidskou zvídavost, a zájem o lidi a sebepoznání. Kruh přináší moudrost, vzájemnost, laskavost a pouštění. V kruhu slyším, vnímám a cítím. V kruhu jsem slyšený, vnímaný a cítěný - a skrz tuhle kvalitu se dotýkám Jednoty.

Kruh sdílení je prastarou formou vědomé komunikace používanou mnoha domorodými kulturami např. pro sdílení příběhů, rozhodování o důležitých záležitostech společenství či řešení konfliktů. Kruh vytváří prostor důvěry, ve kterém je bezpečné být sami sebou a opravdově, bez posuzování naslouchat druhým. Každý hlas je vítán a má tu své jedinečné místo, neboť bez něj by celek nebyl úplný. Učíme se tak jeden od druhého. Zjišťujeme, že moudrost kruhu je víc než součet jeho částí.

Dnes se poradní kruh využívá pro napojení či posílení kolektivního vědomí, posílení vztahů a zlepšení komunikace v různých prostředích.

ROZHOVOR O MÉM DOSPÍVÁNÍ

CHCI SE PŘIHLÁSIT A PŘIJÍT NA KRUH

Bytí v kruhu je výživa, lék, bezpečí, sounáležitost.

Je to prostor, kde nikdo není sám.

Kruh není terapie, ale má homeopatické terapeutické účinky a uzdravuje přesně ty kousky v nás, které se bojí “vyčlenění”.