Jak jsem potkala Vision Quest

Poprvé ke mě přišel před čtyřmi lety. Můj muž si pouštěl dokument o přechodovém rituálu pro mladé lidi v Americe a mě vše, co jsem v dokumentu viděla tak vtáhlo a zarezonovalo s mou duší, že jsem věděla, že tohle jednou zažiju. Musím. Ještě večer jsem se přihlásila ke Zdeňkovi a Šárce Weberovým na tehdejší Just Love quest(JLQ).

To bylo někdy v únoru,  JLQ se konal v srpnu. Já měla doma 4,5 letého syna, 1,5 roku starou dcerku a vůbec jsem netušila, jak zařídím, abych mohla na desetidenní pobyt v přírodě odjet. Ale ta touha uvnitř mě byla tak veliká, že jsem to pustila s vírou, že pokud je to pro mě správná cesta, „nějak“ se to stane.

O pět měsíců později mě můj muž vysadil se sbalenou krosnou, stanem a velkým kempingovým křeslem na louce v Sudislavi, a já byla vyklepaná, chvějící se nervozitou a strachem – ale v nitru, tam hluboko uvnitř, doopravdy šťastná. 

Většinu svého prvního vision questu jsem proplakala – radostí, smutkem, dojetím. Poznala jsem, jak silná medicína spočívá ve sdílení v kruhu. Jak léčivé je vyprávět svůj životní příběh lidem, kteří naslouchají srdcem, a jak hluboce mě samotnou léčí, když naslouchám příběhům druhých lidí.

Takovou míru lidskosti, laskavosti a přijetí, jsem do té doby nikde jinde nezažila. Odjela jsem domů s probuzenou částí mě, která zamrzla někde v ranném dětství, a s přáním že tuhle medicínu si chci dopřávat po zbytek života.

O pár let později přišla pozvánka na účast ve výcviku pro budoucí Průvodce Vision Questem. V té době jsem už měla nějaký čas FCB stránku – Průvodkyně osobním rozvojem:))), tak mi to přišlo trochu symbolické. Do výcviku jsem se přihlásila okamžitě, aniž bych tušila, jak to skloubit s rodinou. Prostě jsem věřila, že to dobře dopadne – pro všechny. 

Jsem v polovině výcviku, mám za sebou další dva Vision Questy, které mi přinesly (a stále přinášejí) do života jasnost, lehkost a orientaci, díky nim se vydávám do takových hloubek sebe samé, na které bych si jinak asi vůbec netroufla.

Díky výcviku si pravidelně dopřávám medicínu kruhu a šířím ji také dál, ve své komunitě, ve svém domově. Kruh je moje láska, kruh je kouzlo. Sbírám další a další střípky svého životního příběhu, který až při sdílení v kruhu ukazuje svoji opravdovou moudrost, potenciál a vyjevuje se v pravdivosti. Sbírám další a další střípky příběhů lidí, kteří se mnou sedí v kruhu a díky soucitu, pochopení a přijetí se ve mě rozeznívá struna, která mě vede k větší a větší laskavosti – se sebou, se dalšími lidmi, se světem. 

Někdy jsem tak plná vděčnosti, radosti, lásky, nadšení, ale i smutku a dojetí, že mám pocit, že to moje tělo ani neunese. Žiju nádherný život a myslím si, že medicína Vision Questu a kruhu na tom má nezměrný podíl.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů