Předtím a potom…

Náš život a svět okolo nás se nezmění, pokud se my sami nezačneme měnit…. Je to takové to moudro, kterých je teď plný internet… no jo, ale ona je to fakt pravda, v mém případě určitě.

Včera ráno jsem pozorovala v kuchyni svého muže, a říkala jsem si, jak moc jsem na něj pyšná, a jak moc jsem vděčná, že můžu sdílet život s někým jako je on. Vidím všechny ty báječné věci, které dělá pro mě, naše děti, rodinu, přátele. Vidím jak moc se za poslední roky změnil a jak blahodárný vliv to má na náš vztah. A uvědomuju si, že za tohle všechno jsem zodpovědná já! Ano, já! A víte proč?

Před třemi lety jsem ve stejné kuchyni pozorovala stejného muže a hlavou se mi honily myšlenky o tom, jaký by měl být, ale není. Hodnotila jsem ho, vyčítala jsem mu v duchu všechny jeho nedokonalosti. Rozčilovalo mě na něm tolik věcí. Denně jsem zažívala opravdu hodně situací, kdy jsem si říkala, že by měl být jiný. Někdy jsem se za něj dokonce styděla.

Kdybych se před třemi lety nevydala na cestu osobního rozvoje, kdo ví, jak dlouho bychom spolu vydrželi… asi by nás to časem přestalo bavit. Nedostatky a nedokonalosti by se zvětšovaly a zvětšovaly, až…  Ale já se naštěstí na cestu osobního rozvoje vydala, začala jsem zjišťovat, zajímat se, zkoumat… a nepřestávám. Pracuju na sobě, poznávám, kdo doopravdy jsem, rozbíjím se na malinkaté kousíčky, a pak se zase skládám dohromady. Někdy to bolí, někdy je to fajn, někdy se směju a nebo pláču radostí, někdy si odžívám smutek, který ve mě z minulosti zůstal. A i když to někdy fakt není příjemné, tak nepřestávám. Víte proč? Protože tohle všechno mi do života přináší klid a lásku. Přináší mi to jistotu o sobě samé. O tom, že jsem správně a v pořádku tak jak jsem. O tom, že všechno je jenom a jenom o mě. Že to, jak vidím svět kolem sebe, si tvořím sama.

Celá ta moje dosavadní cesta mě naučila větší sebelásce. Najednou si umím říct o to, co potřebuji. Umím pojmenovat věci, které mi neslouží, umím si říct, když potřebuji něčeho více nebo méně. Umím rozpoznat, proč mě někteří lidé štvou. Co je spouštěč mého vzteku, co uvnitř mě to způsobuje. Už nemusím vinit svého muže z jeho nedostatků, protože nemusím vinit sebe ze svých nedostatků. Když mi něco vadí, pojmenuju to a měním svoje chování, okolnosti, přístup, aby mi zase bylo dobře.

Umím to díky všem seminářům, koučování, kineziologiím, konstelacím, mým klientům. A pořád se učím a budu se učit. Protože čím víc se poznávám, tím plnější život žiju.

Jestli Vás štvou lidi kolem Vás, jestli Vás rozčiluje Vaše práce, Vaši rodiče, partneři, Váš život, přijďte na konzultaci nebo na seminář.  Podívejte se na svůj život pravdivě…

Blanka

Jmenuji se a jsem Blanka. Žena, která se rozhodla, že si svůj ŽIVOT uŽIJE. A protože ráda sdílím, píšu o tom, jak ŽIJU. O mých radostech, strastech, učitelích a poznáních. A taky doporučuji. Vše, co mi slouží. Třeba to pomůže i někomu dalšímu...

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.